יום חמישי, 4 באפריל 2013

אייני ה"טרנד" העכשווי


בזמן האחרון כמעט בכל ראיון אנו קוראים על השחקן ההוא וכוכבת ההיא שמתוודים שגם הם ..כן ...גם הם "ADHD" מנגד מתגבר הקול שטוען ..."הם סתם עצלנים שלא לומר מפונקים או שפשוט מסכנים כי ההורים לא באמת מחנכים" .... ונוסיף שהמחקרים מדברים על זינוק באבחון והעלייה בשימוש בתרופות ואני כבר בעצמי מתבלבל מכל בליל ההודעות.....אז מה באמת יש פה??

ברצוני לשתף בכנות הראויה שהפרעת הקשב נוכחת ופעילה בחיי כבר ארבעה עשורים.
יש בנינו יחסים מורכבים, עליות ומורדות חיוכים וגם בכיות הרבה תסכולים, בעיקר התמודדויות בלתי פוסקות ובכל שלב עם מהמורות חדשות. 
התמודדות יומיומית, פעמים מתישה, פעמים מגניבה ולמזלי לרוב מעוררת השארה.
לעניות דעתי חשוב ביותר שנזכור שאף אחד לא באמת בהפרעת הקשב בוחר !!!
זו אינה בחירה אישית שצצה כך פתאום, אינה מגיעה כתוצאה מחינוך שגוי או מעצלנות יתרה ואפילו לא מסתם צבע מאכל או פרי שלא רוסס. הפרעת קשב אינה באה וחולפת כעונות השנה והיא אינה מתמקדת רק בכיתה.
עם הפרעת קשב וריכוז נולדים והיא נוכחת ואקטיבית בחיים פעמים כבר מגילאים צעירים.
השפעתה היקפית בכל תחומי החיים (קוגניטיבית רגשית ותפקודית).
אבחנתה אינה פשוטה ודורשת ברור ואבחנה מבדלת ראויה. המענה חייב להיות מערכתי, מתמשך ומבוקר. 
לעניות דעתי יש להרים קול ולעצור את הטרנד העכשווי "אני ADHD" אילו זו מחמאה או סתם בחירה. 
מי שמתמודד עם הפרעת הקשב יודע שזו התמודדות מורכבת כנסיעה ברכבת הרים כשהירידות חדות והעליות קשות וכל צצים אתגרים לא פשוטים.
אדגיש על מנת שלא יובן לא נכון אייני מאמין ברחמים בוויתורים  אין צורך לחרם, לוותר ובטח לא להתייאש !!!כשפועלים בהתמדה, בנחישות ומתוך אמונה השמים הם הגבול ויש לכך אינספור הוכחות יומיומיות(גם מעצמי אוכל להעיד ....)
אך אנא בואו נשמור על הגבולות נתייחס לענין בכבוד ראש ולא נעשה שימוש נלוז ונהפוך את הענין לעוד "טרנד עכשווי" שהיום in ומחרת out. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה