יום שלישי, 18 ביוני 2013

לא עצלן, לא תחמן אפילו לא שכחן.... סתם בעל עם ADHD

"איך שכחת לקחת את הילדה לחוג? מדוע הבית נראה תמיד כמו אחרי מלחמה ואתה רק שוכב על הספה...תמיד צריך לעבור אחרייך.....יש לי עוד ילד בבית ...כמה פעמים צריך לבקש ממך ..אדם פשוט עצלן!..... מכירים? מאוד מרגיז אותי כאשר מתארים אותי "עצלן" , מתלוננים עלי"! 


בדרך כלל, זה ממש לא נכון אלא שחלק מההתמודדות עם הפרעת הקשב היא הבעיה ליזום דברים. לרוב או שאני מרוכז מדי (לא בהכרח במה שחשוב) או שפשוט אייני יודע מה לעשות קודם ואז אני עסוק בלחשוב מה לעשות קודם עד שזה מגיע להתשה מוחלטת.
אני מודע לכך שדרך זו גורמת לכם להסתכל עלי כעל "סוג של עצלן" אבל זה לא כך, אתם לא מודעים כמה קשה המוח שלי עובד, הוא לא מפסיק לעבוד נכון שרוב זה נראה לכן "כגז בניוטרל".
אם ברצונכם לעזור חשוב שתחילה שתכירו בקשיים  ובמורכבותם, חשוב שתכירו כיצד הפרעת הקשב בא לידי אצל קרוביכם, להבין שאין "מובן מאליו" מה שלכם מובן, פשוט וקל לי זה בכלל לא!
עזרה יעילה היא הנעת  תהליכים, לדוגמה  רשימת מטלות שברצונכם שיבוצעו בבית, אלו דברים מחכים לפתרון ויש לעשותם היום, תזכורת עוזרת ומונעת תקלות לא רצויות.
למרות שלרוב אני חסר סבלנות לשיחות, דיונים ודיבורים זה חשוב ועוזר. המללה, ההמשגה והדיבור אודות הדברים עוזרים לי לעבד את המיידע ולהפנימו.

נכון זה לא פשוט, לא קל ולא כיף אך אף פעם לא הבטחתי לך גן של וורדים !  

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה